english german arabic russia

Irak Merkezli Piyasaya Sürülen Sahte 50 USD (Amerikan Doları) Güncellemesi 18.08.2020

heading_title


 Günlük yaşantımızda veya iş hayatında her alışverişte kullandığımız, bir anlamda hayata yön veren en önemli araç olan paraya ne kadar dikkat ediyoruz? Elimize geçen tüm banknotların kendi hikayeleri vardır, özellikle bir Amerikan Doları banknotu küçük çapta bir dünya turu yapıp elinize geçmiş olabilir. Böylesine önemli ve genel-geçer bir araçta ne yazık ki doğal olarak sahtecilikle karşılaşılabiliyor.

 Finans sektöründe en kaliteli para sayma makinelerinin satışı ve servisini 30 yıllık tecrübesiyle sürdüren firmamız, hayatın en önemli unsurlarından olan para sayımı ve kullanımında güvenliği sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır. Şirketimizde satılan ürünler her ne kadar muadilleri arasında en güçlü donanım ve yazılıma sahip olsa da, nadiren de olsa istenmeyen durumlarla karşılaşabilmekteyiz. Bu noktada bizi diğer firmalardan ayıran şey, reaksiyon hızımızın yüksek olmasıdır. Sahte para üreticileri, ürettikleri banknotları en güçlü makinelerden geçirdikten sonra piyasaya sürmektedir. Nadiren gerçekleşen bu durum kişileri ve kurumları zor durumda bıraksa da, yapılacak en doğru hareketin bu durumlara karşı en hızlı şekilde aksiyon alıp çözüm üretmek olduğunun farkındayız.

 Bu durumla ilgili son aylarda önemli bir sorunu çözmüş olmanın firma olarak gururunu yaşamaktayız. Muhtemelen Irak merkezli olduğunu düşündüğümüz 50 USD banknotlarındaki sahte paraların ne yazık ki makinelerimizden geçtiğinin haberini aldık. Bunun haberini aldığımız andan itibaren saatler içinde müşterimizden bu banknotu teslim aldık ve DATA çalışmasını gerçekleştirdik. Distribütörlüğünü sürdürdüğümüz firmalardan hızlı yanıt alarak tüm makinelerimizde bu sahte para geçişinin önlenmesini yazılım güncellemeleriyle sağladık. Şu anda güncel olarak ürünlerimizde bir sahte para geçişi olmamasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.